תחום החינוך

הרצאה בנושא:

מנהיגות

ההרצאה מיועדת למורים מנהלים וגם לתלמידי תיכון. ההרצאה נותנת כלים להנעת תלמידים ומורים בכל מגזרי החינוך. הפורמלי והלא פורמלי. הם יקבלו כלים מעשיים איך לרתום להניע ולחבר את התלמידים או את עובדי מערכת ההוראה על מנת ליצור שייכות ותחושת מחוייבות ומוטיבציה.
 
הנסיון של המרצה הוא בהנעת חיילים כמפקד בצבא. החל ממפקד מחלקה של כ 30 חיילים ועד סגן מפקד אוגדה המניע כ 20,000 חיילים. הנסיון שלו הוא גם בהנעת עובדים בתחום העסקי לאורך עשרות שנים. הנחת המוצא היא שהדרך להניע אנשים ללא שימוש בסמכות ובכפייה בכל המקומות עוברת דרך אותם אתגרים ופתרונות. לכן הדרך להניע חייל או עובד או תלמיד או חבר בקהילה רב בה המשותף מהשונה. 
הדוגמאות של המרצה הן מהתחום הצבאי והן מכל התחומים האחרים, החינוכי או העסקי, מאפשרים לשומע להפנים ולעבד את המסרים לאותו תחום בו הוא רוצה להניע. היכולת של השומע לבצע את ה״אימוץ״ של הרעיונות לתחום שלו היא חלק משמעותי בדרך להפנמת והנחלת הכלים.
הפרקים העיקריים בהרצאה הם :
הבנה לעומק של התלמיד
נגיעה
הנעה
חזון ונתינה
הנחת המוצא היא שזוית הראייה של המורה ושל התלמיד אינן זהות. הפער יוצר הבנה שונה של ראיית הדברים. לכן יש צורך להפנים את האתגר של ראיית הדברים מזוית הראייה של התלמיד. רק דרך ראייה שכזו ניתן לרתום ולהניע אנשים ללא שימוש בסמכות או בכלים משמעתיים.
תנאי שני להנעת אנשים עובר דרך היכולת להגיע אליהם ו״לגעת״ בליבם. יינתנו הרבה כלים ורעיונות איך לעשות את זה.
כאן אנו מגיעים ללב העניין. מהי הדרך הכי אפקטיבית להניע אנשים. מה באמת עובד. בחלק הזה ירכשו הלומדים הרבה מאוד כלים מעשיים בהתנהלות היום יומית על מנת ליצור מוטיבציה אצל תלמידיהם או הכפופים להם במערכת החינוך.
לקראת הסוף נעסוק באיך ליצור חזון שיוכל באמת לחדור ולשמש מצפן לאנשים בחברה או בארגון.
נעסוק בנתינה ככלי שמחבר את האנשים ויוצר קהילה מחוייבת כאשר כל אחד חש שייכות לאותה קהילה.
ההרצאה ניתנה במאות בתי ספר, השתלמויות מורים ומנהלים, סמינריוני הדרכה, הכשרות של אנשי חינוך ויועצים פדגוגיים במקומות שונים בארץ ובעולם, עם משובים יוצאים מהכלל. לא מעט מורים אמרו שזו אחת ההרצאות שהכי השפיעה על דרכם החינוכית ובכל מקרה נתנה להם גם כלים וגם הרבה מוטיבציה להמשיך בעשייה החינוכית.
 
הרצאה בנושא:

קבלת החלטות איסטרטגיות

 
ההרצאה מיועדת הן למנהלים בכל הרמות והן לעובדים כהרצאת העשרה. 
ההרצאה עוסקת בהומור ובהמון חיוכים בתהליך האמיתי המתרחש בתחום קבלת ההחלטות האסטרטגיות בכל תחום בעולם. ממשלות, צבאות, ארגונים עסקיים וההחלטות האישיות שאנחנו לוקחים בחיינו.
דרך ההומור נוכל לקבל כלים שיאפשרו לנו להבין מה באמת משפיע על כולנו בבואנו לקבל החלטה משמעותית. ההבנה הזו יכולה לאפשר לנו מבט שני בתהליך קבלת ההחלטות שלנו ולהחלטות המתרחשות סבבנו. המבט הזה יאפשר לנו לקבל החלטות בעתיד בצורה יותר מושכלת.
טובת החברה
אינטואיציה
חוסר דמיון
החלטות מדיניות
השפעות המסתתרות תחת טובת החברה או הארגון או המדינה , כאילו.  כאשר ברור שהן מגיעות ממקומות אישיים לחלוטין

החלטות המגיעות מהשפעות הקשורות לאינטואיציה שלנו או של אחרים

פרק העוסק בהחלטות המושפעות מחוסר היכולת שלנו לראות ולדמיין מקומות וסיטואציות לא מוכרות
הפרק עוסק בהחלטות ברמה מדינית. 
יכולת המודיעין לעזור ביצירת תמונת מצב אמיתית. מהם הכללים הבסיסיים שמדינה אמורה להשען עליהם בהחלטה על הפעלת כח מדינתית.

ההרצאה הועברה בארץ ובעולם לחברות עסקיות, בצבא, ובארגונים בהצלחה גדולה. המאזינים הגיבו שההסתכלות השונה על קבלת החלטות תאפשר להם יכולת טובה יותר לקבל החלטות מושכלות בעתיד.

 
הרצאה בנושא:

הקוד האתי של צה״ל בלחימה

במסגרת הכנת תלמידי התיכון לצבא, העיסוק בקוד האתי הצבאי הוא אתגר חשוב ומפרה. העיסוק הפרטני ובליווי הרה סירטונים ותמונות מאפשר לתלמידים להציץ ולקבל תמונה אמיתית מהנדרש מהם בשירות הצבאי. מנסיון של מאות הרצאות הדבר מעלה את המוטיבציה לשירות משמעותי ולהבנת התרומה החשובה של כל חייל וחיילת על דמותה המוסרית של מדינת ישראל.
ההרצאה מחדדת את ההבדל הגדול בין קבלת החלטה מוסרית בשטח ובתנאי לחימה לבין קבלת החלטה שכזו בכל מקום אחר בחיינו.
ההרצאה מלמדת בליווי דוגמאות את הליך קבלת ההחלטות המהיר ומהם הקוים המנחים בתהליך.
עיסוק מפורט בקוד האתי בליווי הרבה דוגמאות מהדילמות בשטח ואיך אנו אמורים להתמודד איתן. ההרצאה גם חושפת אותם במקצת לעיסוק בהסברה בעולם, באתגרים ובקשיים שהיא מציבה ובחשיבותה. 
״8 שניות״
שטח אורבאני
האתגר ההסברתי
האתגר החינוכי
זהו המאפיין העיקרי של קבלת החלטה בשטח. זמן החלטה קצר מאוד בתנאים לא פשוטים. זה מה שמבדיל קבלת החלטה בשטח לקבלת החלטה בכל מקום אחר
הקוד האתי
מהם שלושת השאלות שלוחם אמור לשאול באותן 8 שניות על מנת להגיע להחלטה הנכונה בהפעלת כח. 
האתגרים והפתרונות של צה״ל הנוגעים להפעלת כח תוך שמירה על הקוד האתי בשטחים בנויים.  בליווי סרטונים להדגמה. 
טעימה קטנה מאתגר ההסברה בעולם בעיקר בקמפוסים ובאוניברסיטאות. בליווי סרטונים מההרצאות. 
מהם הדרכים בהן ניתן להטמיע את הרגישות המוסרית בלוחמים.
מה אנחנו עושים על מנת לגרום לחייל להיות רגיש לבכי של תינוק אחרי הלחימה כמו שהוא רגיש לבכי של תינוק לפני. 

ההרצאה מועברת בצבא, בקורסי מפקדים וקצינים, בעולם בצבאות השונים, האמריקאי, הקנדי, הבריטי, הגרמני, בקהילות, בבתי ספר, בכנסיות ובקמפוסים בכל רחבי העולם.

להזמנת הרצאה חייגו: 052-3260523